om academy

ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ଅସମ୍ଭାଳ କୃଷକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ଜାରି ରହିଛି । ଚାଷୀମାନେ ସି‌ନ୍ଧୁ ସୀମାରେ ରାତି କଟାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କୃଷକଙ୍କ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ଯେ, କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ କି ସେଠାରେ ରହି ବିରୋଧ ଜାରି ରଖିବେ । ଏହି ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ୟୁପି, ରାଜସ୍ଥାନର କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ କିସାନ ସଂଘ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି ।

କୃଷକମାନେ ସିନ୍ଦୁ ସୀମାରେ ବସିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସେଠାରୁ ଯିବେ ନାହିଁ । ଭବିଷ୍ୟତର ରଣନୀତି ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ସଭା ଚାଲିଛି । କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା କୃଷକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ସୁରଜୱାଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦୀ କମ୍ପାନୀ କାର୍ୟ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କୃଷକ ଦିଲ୍ଲୀ ରାସ୍ତାରେ କ୍ରନ୍ଦନ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜାହାଜ ବଦଳରେ ଭୂମିରେ ଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ସହ କଥା ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ସେ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ଟୀକା ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ ପାଇବେ । କୃଷକମାନେ ଦେଶକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବେ ଏବଂ ମୋଦୀ ଓ ବିଜେପି ଟେଲିଭିଜନର ଯତ୍ନ ନେବେ ବୋଲି ସେ ବକ୍ରୋ‌କ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିଛ‌ନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

two × 1 =