ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ : କହିଲେ, କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅସମ୍ମାନ ବିବୃତ୍ତିକୁ ଫେରାଇ ନିଅନ୍ତୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ରବିବାର ଦିନ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବଙ୍କୁ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଥିବା ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ କରି ଦେଶର ଭାବନାକୁ ଗଭୀର ଆଘାତ ଦେଇଛି । ମୁଁ ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ତାଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ କହିଛି ।

ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବ ଏଲୋପାଥିକ ଔଷଧ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଉପରେ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଦେଶବାସୀ ଗଭୀର ଆଘାତ ପାଇଛନ୍ତି । ମୁଁ ଏହି ଭାବନାକୁ ଫୋନରେ ଜଣାଇ ସାରିଛି । କରୋନା ବିରୋଧରେ ଦିନରାତି ଲଢ଼ୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀମାନେ ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବତୁଲ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସହିତ, ଆପଣ କେବଳ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ କରିନାହାନ୍ତି, ବରଂ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଗଭୀର ଆଘାତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଦିନ ଆପଣ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ଲୋକଙ୍କ ଆଘାତ ଅନୁଭବକୁ ସୁସ୍ଥ କରିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ମହାମାରୀର ଏହି ସଙ୍କଟରେ ଯେତେବେଳେ ଏଲୋପାଥି ଏବଂ ଏଥିସହ ସଂପୃକ୍ତ ଡାକ୍ତରମାନେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ନୂତନ ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏଲୋପାଥି ଔଷଧ ଖାଇବା କାରଣରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା କହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.