ls

୩୦ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମାସକୁ ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା : ଆସାମ ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରତିଶୃତି

2020

ଗୌହାଟି : ଆସାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ନିଜର ମନିଫେଷ୍ଟୋ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଏବଂ ମନିଫେଷ୍ଟୋରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଆସାମବାସୀଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ପ୍ରତି ମାସରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ଼୍‌ଡା ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଆସାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳର ମନିଫେଷ୍ଟୋ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମନିଫେଷ୍ଟୋରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ରାଜ୍ୟର ୩୦ ଲକ୍ଷ ଗରିବ ପରିବାରକୁ ଦଳ ମାସକୁ ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବ । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଅରୁନ୍ଦୋଇ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ରାଜ୍ୟର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବ ।

ଭାରତ ଜନତା ପାର୍ଟି ଆସାମ ପାଇଁ ମନିଫେଷ୍ଟୋରେ କହିଥିବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ବ୍ରହ୍ମପୁତ୍ର ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସଂରକ୍ଷଣ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବାଳିକାମାନ‌ଙ୍କୁ ସାଇକେଲ ପ୍ରଦାନ, ଆସାମରେ ଡେଲିମିଟେସନ୍ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବ, ୨ ଲକ୍ଷ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଦିଆଯିବ ଯେଉଁଥିରୁ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ୧ ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ଦିଆଯିବ, ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୮ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଭୂମିହୀନ ଲୋକଙ୍କୁ ଜମି ମାଲିକାନା ଅଧିକାର ଦିଆଯିବ ।

ଆସାମ ପାଇଁ ମନିଫେଷ୍ଟୋରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ଆସାମ ପାଇଁ ୧୦ ଟି ସଂକଳ୍ପ ଜାରି କରିଛି, ଯେପରିକି ବନ୍ୟା ମୁକ୍ତ ଆସାମ, ଆସାମର ମହିଳାଙ୍କ ଉନ୍ନତି, ଆଦିବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା, ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ । ଆସାମର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା କରିବା, ସୀମିତତା ମାଧ୍ୟମରେ ଏମ୍ଏସ୍ ର ଅଧିକାର ରକ୍ଷା କରିବା, ଆସାମକୁ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବା, ଆସାମକୁ ଦେଶରେ ଚାକିରି ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ଆସାମର ଲୋକଙ୍କ ଅଧିକାରର ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.