kp1

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏହି ସବୁ ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ : ଦେଖିବେ, ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ ହେବ ଏବଂ ପ୍ରେମ ମଧୁର ହେବ

  • ସୁଶ୍ରୀ ସ୍ନେହଲତା

ବିବାହିତ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସର ସୁତା ଖିଅରେ ବାଂଧି ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଯଦି ଏହି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଯତ୍ନ ନିଆଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ବଢ଼ିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ବିପଦ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦିଏ । ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ବିବାହିତ ଜୀବନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ କେଉଁ କେଉଁ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଯତ୍ନବାନ ହେଲେ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହୁଏ ।

  • ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟବଧାନ ହେତୁ ସମ୍ପର୍କ ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ ।
  • ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିଷୟ ପରସ୍ପର ସହିତ ବାଣ୍ଟିବା ଉଚିତ୍ । ପରସ୍ପର ସହିତ ଦୁଃଖସୁଖ ବାଣ୍ଟିବା ଦ୍ୱାରା ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଦୂର ହୁଏ । ବେଳେବେଳେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ବିପଦ ଥାଏ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିଷୟ ପରସ୍ପର ସହିତ ବାଣ୍ଟିବା ଉଚିତ୍ ।
  • ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ କଥା କଟାକଟି, ଝଗଡ଼ା ଜାରି ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏଥିପ୍ରତି ବିଶେଷ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଏଭଳି କିଛି କଡ଼ା କଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିିଁ ଯାହା ତାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ କରିବ । ଅନେକ ସମୟରେ କ୍ରୋଧରେ ଆମେ ଏପରି କିଛି କହିଥାଉ, ଯାହା ଆମେ କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ।
  • ବିଶ୍ୱାସ ହେଉଛି ସମ୍ପର୍କର ମୂଳଦୁଆ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପର ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଯେଉଁ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ, ସେହି ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ସମୟ ତିଷ୍ଠି ନଥାଏ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ପରସ୍ପର ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

one × 4 =