cnc1

କଂଗ୍ରେସ ଆରଜେଡିର ଗୁଲାମ୍‌ ନୁହେଁ, ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ : ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ

bholanath

ପାଟନା : ବିହାରରେ ବିଧାନସଭା ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଆସନରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ(ଆରଜେଡି) ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବିହାର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ ଏପରିକି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ବିହାରର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳର ଗୁଲାମ୍‌ ନୁହେଁ ଏବଂ ଯଦି ଆରଜେଡି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନକରନ୍ତି, ତେବେ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ ବିହାରରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଆସନ ମଧ୍ୟରେ କୁଶେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଏବଂ ଏହି ଆସନ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ପାରମ୍ପାରିକ ଆସନ ହୋଇଛି । ଯଦିଓ ଗତ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କୁଶେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଏହି ଆସନ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଦଖଲ କରିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ଏଥର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ କୁଶେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ବିହାର କଂଗ୍ରେସର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ସର୍ବଦା କୁଶେଶ୍ୱର ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଲଢେ଼ଇ କରିଆସୁଛି, ତେବେ କାହିଁକି ଏଥର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ସେଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ? କଂଗ୍ରେସର ଭକ୍ତ ଚରଣ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳର ଗୁଲାମ୍‌ ନୁହେଁ ଏବଂ ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଆରଜେଡି ହୁଏତ କିଛି ବଡ ଦଳ ସହ କଥା ହୋଇଥିବେ, ତେଣୁ ଆମର ୧୯ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

4 × five =