om academy

ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ କରିଛନ୍ତି : ବାଇଡେନ

ୱାଶିଂଟନ୍ : ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବାଇଡେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଜାତି, ଜନଜାତି ଏବଂ ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ଆଧାରରେ ଆମେରିକାର ଲୋକଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ କରି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମିନେସୋଟା ଠାରେ ଏକ ରାଲିରେ ୭୭ ବର୍ଷୀୟ ବାଇଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେରିକା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଆଉ ଚାରି ବର୍ଷ ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ବହନ କରି ପାରିବନାହିଁ । ବାଇଡେନ କହିଛନ୍ତି, “ଏକମାତ୍ର ଜିନିଷ ଯାହା ଆମେରିକାକୁ ଅଲଗା ଅଲଗା କରିପାରେ ଏବଂ ତାହା ହେଉଛି ଆମେରିକା ଓ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମେରିକାକୁ ଭାଗ ଭାଗ କରିବାର କାମ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଜାତି ଏବଂ ଜାତୀୟ ଉତ୍ପତ୍ତି ଆଧାରରେ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ କରିବା କାମ କରୁଛ‌ନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ, ଯାହା ନିହାତି ଭୁଲ ଅଟେ । ବାଇଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କିଏ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ କହିବା ଆମେ କିଏ । ଅଭିଯାନ ସମୟରେ ବାଇଡେନ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିଥିବା ସୂଚନାରେ କୁହାଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଆଉ ଚାରି ବର୍ଷ ପାଇଁ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଆମେରିକାକୁ ଦେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ । ୨୦୦୮ ଏବଂ ୨୦୨୧ରେ ଆପଣ ମୋ ଉପରେ ଏବଂ ବାରାକ ଓବାମାଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଆମେ ସମଗ୍ର ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲୁ । ମୁଁ ୨୦୨୦ ରେ ମଧ୍ୟ କରିବି । ମୋର ଅଭିଯାନ ହେଉଛି ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସ, ରିପବ୍ଲିକାନ୍ସ, ସ୍ୱାଧୀନତାବାଦୀ, ଡେମୋକ୍ରାଟ୍-ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ଅଫିସ୍ ଧାରକଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ । ମୁଁ ଜଣେ ଗର୍ବିତ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ ଭାବରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଅବତରଣ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଶାସନ କରିବି । ବାଇଡେନ କହିଛନ୍ତି, ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରଶାସନ ସହ ସିଧାସଳଖ କାମ କରୁଥିବା ୬ ଜଣ ଜେନେରାଲ କାମ ଛାଡ଼ି ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ କହିଛ‌ନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ ଆମେରିକାର କମାଣ୍ଡର-ଇନ୍-ଚିଫ୍ ହେବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

two × 2 =